ОРЛЕАН   Хасковските бадминтонистки Стефани Стоева и Габриела Стоева излизат

...

Сестри Стоеви срещу Сон и Те от Малайзия

ОРЛЕАН

Хасковските бадминтонистки Стефани Стоева и Габриела Стоева излизат през днешния ден против Фие Чо Сон и И Цзин Те (Малайзия) на шампионата от от Суперсериите 100 във френския град Орлеан с награден фонд 75 хиляди $. Националките са водачки в схемата на двойки дами и почиваха в първия кръг.

Междувременно за втория кръг на конкуренцията се класира Линда Зечири. Българката, която сложена под номер 4, победи на старта германката Фабиене Депрец в оспорван мач с 18:21, 21:17, 21:19 за 63 минути. Зечири отстъпваше с 13:18 в решителния трети гейм, само че по-късно направи мощна серия за 20:19 и по този начин стигна до крайния триумф. Състезаващият се за България холандец Алекс Влаар отпадна в квалификациите на сингъл мъже и на смесени двойки с Ирис Табелинг (Холандия). На сингъл Влаар загуби от Хематн Гоуда (Индия) с 21:16, 19:21, 15:21 за 50 минути, а на двойки дружно с Табелинг отстъпиха пред Никлас Нор и Сара Тигесен (Дания) със 17:21, 13:21 за 29 минути./Марица
Източник: marica.bg